Birleşik İletişim ve Mesajlaşma

BT uzmanları ise iletişim için kullanılan masaüstü ve cep telefonları, e-posta ve sesli posta, IP üzerinden ses (VoIP), anında mesajlaşma, web ve video konferansı gibi birden çok sistemi yönetmek için çaba sarf ediyorlar. Bugünün haberleşme teknolojileri birbirinden bağımsız olarak gayet iyi çalışıyor; ancak bizler bu teknolojilerin birlikte bir takım olarak daha verimli çalışacaklarına inanıyoruz. Microsoft Mesajlaşma ve Birleşik İletişim Çözümleri, çalışanların en sık kullandığı uygulamalardan doğru kişiyi anında bulabilmeleri ve haberleşebilmeleri için kullanıcılara zengin iletişim yolları sağlıyor. Operasyonel kontrolü sürdürürken, maliyetli bir altyapı ve ağ yenilemelerine gerek kalmadan kurumsal düzeyde anlık mesajlaşma, Web konferansı ve yazılım destekli VoIP ile güçlendirilmiş haberleşme araçlarını bir çözüm altında sunuyor. Microsoft Birleşik İletişim Çözümleri, kurumsal haberleşme çözümlerini uçtan uca karşılayan; anlık mesajlaşma, e-posta,video konferans, sesli konferans, telefon, sesli mesaj ve mobil iletişim özelliklerini barındıran hizmettir. Birleşik Mesajlaşma ise insanların nerede ve hangi platformda olursa olsun iletişim kurmalarını kolaylaştıran çözümler topluluğudur.


Microsoft’un sunduğu Mesajlaşma ve Birleşik İletişim çözümleri kurumların
İletişim yollarını güçlendirmelerine,
İletişim yollarına yönelik geliştirilen güvenlik altyapısından faydalanmalarına,
Gelecekte de kullanılacak güçlü ve sağlam bir iletişim teknolojisinin temeli oluşturmalarına,
Verimliliklerini artırmalarına ve giderlerini düşürmelerine yardımcı olur.


Mesajlaşma, e-posta, sesli ve görüntülü konferans, kurumsal ses ve Microsoft Office gibi üretkenlik çözümleri, firma altyapınızı bulut depolama ve entegre mesajlaşma sistemleri ile genişleterek, size esnek çalışma ortamları sunar. Microsoft Skype for Business ve Exhange’i destekleyen Office ve bulut hizmetleri, kurumunuza ihtiyaçlarınıza uygun ve gelişmiş mesajlaşma ve birleşik iletişim çözümlerini uçtan uca sağlar.
Egebimtes, Microsoft Mesajlaşma ve Birleşik İletişim çözümlerini kurumunuzun ihtiyaçları doğrultusunda profesyonel ekipleriyle projelendirerek uygulama hizmetlerini de sağlamaktadır.

Bulut Çözümleri

Bilişimin geleceği olarak hayata giren ve her geçen gün artan kullanımı ile bulut bilişim, kullanıcıların yerel konumlarında herhangi bir işlem, yazılım, veri erişimi veya servis altyapısı gerekmeksizin alınacak hizmetin sağlanabilmesini konu alan bilişim servisleri olarak tanımlanabilmektedir. Bir diğer ifadeyle bulut teknolojisi internet üzerinden erişimde bulunulan yazılım uygulamaları, veri depolama hizmeti ve işlem kapasitesidir. Bu teknolojide şirketlerin bilişim alanında kullanılan yeteneklere ihtiyaç duydukları her an lokasyon bağımsız olarak erişebilmesi esas alınır. Bulut teknolojisinin en temel kazanımları ölçeklenebilirlik, esneklik, çeviklik ve düşük maliyet avantajlarıdır.

Özellikle artık kurumsal yaşamının temel sorunlarından biri olan, kişisel ve kurumsal verinin öngörülemez hızlı artışı, cihaz özelliklerinin zaman zaman yetersiz ya da ihtiyacın üzerinde kalabildiği dengesiz performansı, kapasite, hız talepleri karşısında yük dengelemesi yapılabilme imkanı gibi özellikler bulut çözümlerinin devreye alınmasında ana sebepleri oluşturmaktadır. Buna ek olarak her ne kadar yedek lokasyonların kurulması ve devreye alınması kötü senaryolar için alınan önlemler arasında olsa da güvenlik ve gerçek yedeklilik esasları için de bulut bilişim tartışmasız en garantili yöntemlerden birisidir.

Bulut bilişimin çoklu kullanıcı platformları için sağladığı avantajlardan biri de kullanıcı cihazlarına herhangi bir kurulum gerekmeksizin kullanıcıların sistem ve uygulamalara erişiminin olmasıdır. Bu yapı ile servis ve bakım hizmetlerinden tasarruf sağlandığı gibi donanım yatırımlarında önemli ölçüde düşüş ile CAPEX giderlerinin OPEX e çevrimi ve harcamaların hizmet olarak kurumlara geri dönüşü sağlanır.

Bulut teknolojisinin yapıtaşları SaaS (Software as a Service), PaaS (Platform as a Service) ve IaaS (Infrastructure as a Service) olarak açıklanabilir. Bu modellerde gerek yazılım katmanı bazında, gerek uygulama ve çözüm katmanlarında gerekse tüm altyapı katmanı olarak bulut hizmetlerinden faydalanılabilir.

Güvenlik Çözümleri

Bilgi sistemlerinin güvenliği, yapıların büyümesi ile orantılı şekilde artmıştır. İşte tam bu aşamada güvenlik çözümlerinin ürün bazında değil, çözüm bazında olması gerekliliği karşımıza çıkmaktadır. Doğru çözümlerin doğru ürünlerle sağlanması sizlere hem performans hemde kullanım avantajları sağlayacaktır. Mayasoft ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere aşağıdaki başlıklarda hizmet vermektedir.

 • Firewall Çözümleri
 • Atak Engelleme Çözümleri (DOS ve DDOS)
 • SSL-VPN Çözümleri
 • Erisim Kontrolu (802.1x)
 • Loglama Çözümleri
 • Veri tabanı güvenlği
 • PCI uyumluluk yönetimi
 • Data Lost Prevention (DLP) Çözümleri
 • Token authenticetion çözümleri

İş Sürekliliği Çözümleri

Şirketinizin sahip olduğu iş yüklerinin ve sunduğu hizmetlerin kesintisiz olarak çalışması için BT alt yapınızın buna hazır olması gerekmektedir. Mayasoft olarak gerek yeni kurulumlarda gerekse mevcut yapınızdaki sistemlerin yüksek erişilebilir ve iş sürekliliği modeline uygun olarak tasarlamak, düzenlemek ve olanüstü durum merkez hizmetleri sunmaktayız.

Linux sistemler

Açık kaynak kodlu sistemlerin öncelikle Database sunucularla birlikte verilmlilik anlamında ciddi farkları uzun zamandır biliniyordu. Bu sistemler yakın gelecekte artık rüştünü ıspatlamış ve stabilitesi kesinlik kazanmıştır. Döküman konusunda da oldukça geniş olanağa sahip bu sistemleri eskiden olduğu gibi imtina ile yaklaşılan sistemler olmaktan çıktılar. Şirketler artık aşağıdaki amaçlarda Linux sistemleri güvenle kullanmaktadırlar.

 • Veritabanı sunucuları
 • Mail sunucuları
 • Web vekil sunucuları
 • RADIUS sunucuları

Mayasoft kurumunuz bünyesinde gerekli tüm amaçlar için kullanılan Linux sunucularda hizmet verebilmektedir.

 

Network Çözümleri

Uzman kadrosuyla Network altapılarınız için katma değerli çözümler sağlayan Mayasoft, her seviyedeki ihtiyaçlarınız için hizmet kalitesinden ödün vermeden günün teknolojilerini ve avantajlarını hizmetinize sunar.

LAN çözümleri
Yerel ağlar ve kablolama hizmetleri
Kablosuz ağlar
Fiber Optik bağlantılar

WAN Çözümleri
Uzak ofis bağlantıları
Fiber Optik bağlantılar
DSL bağlantılar
Leased Line bağlantıları

Aynı zamanda Ağ izleme ve raporlama çözümleri ile network altyapınızın durumu konusunda ince detaylara varan raporlar ile ilerleyen zamanlarda karşınıza çıkacak problemlerin önlemini bugünden alın.

Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma teknolojisi maliyetleri azaltır, uygulamalara erişimi artırır ve BT yönetimini kolaylaştırır.
 
Sanallaştırma, planlı ve plansız kapalı kalma sürelerini azaltıp gelir kaybını en aza indirir.

Sunucu birleştirme yatırım ve işletme giderlerini azaltmanıza yardımcı olur.

Sunucu birleştirme yoluyla enerji verimliliğini artırıp daha az donanım gerektirerek yatırım ve işletme maliyetlerinizi düşürür.

Basitleştirilmiş olağanüstü durum kurtarma çözümleri sunarak, altyapınız için iş sürekliliği sağlar.

Veritabanları (Oracle Veri Tabanı, Microsoft SQL Server, SAP HANA, SAP Sybase) dahil kritik kurumsal uygulamaları, iş uygulamalarını (SAP Business Suite, Microsoft Exchange, SQL Server, SharePoint, SAP) sanallaştırarak hizmet seviyeleri ve     performansı en üst seviyeye çıkarır.

Sanallaştırma teknolojisine geçerken, uygun yazılımı bulmak; doğru sunucu, veri depolama ve network altyapısını seçmek gibi zorluklarla karşılaşabilirsiniz.

 

Sistem Yönetimi

Mayasoft Sistem yönetim hizmetleri ile kurum bünyesinde bulunan tüm altyapının yönetim ve sorumluluklarından kurtulabilirsiniz. Mayasoft uzman personeli ile altyapınızın ister tamamını, isterseniz belirli bölümlerini Mayasoft tecrübesine emanet edebiirsiniz. Çeşitli seçeneklerle sizlere istediğiniz ölçüde destek paketleri kapsamında hizmetler sunulmaktadır.

Mayasoft sistem yönetim hizmetlerinin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz,

 • BT operasyonları profesyonel bir şekilde yönetilir
 • Süreklilik ve kesintisizlik garanti altına alınır
 • Maliyetler düşerken hizmet kalitesi artar
 • Kurum hizmetlerine her zaman erişilebilir, iş süreçleri hızlanır
 • BT birimleri daha iş odaklı yapılara dönüşür

 

Son Kullanıcı Çözümleri

Kurum çalışanlarının verimli bir çalışma sergilemesinin önemli parametlerinden bir tanesi ihtiyaç duydukları teknoloji ürünlerinin kurumsal seri ürünlerden oluşmasıdır. Teknoloji üreticilerinin tüketici ürünleri ve kurumsal ürünler olmak üzere iki ayrı kategoride ürün geliştirmektedirler. Daha fazla performans, daha az arıza ve profesyonel servis hizmeti için kurumsal ürünlerin tercihi önem arz eder. 

 • Kurumsal Tablet
 • Kurumsal Notebook 
 • Kurumsal Masaüstü Bilgisayar
 • ThinClient
 • Masaüstü ve Mobil Workstation
 • Performans Monitörleri

 

 

Sunucu Sistemleri

Sistem kaynaklarının merkezi yönetimi için ihtiyaç duyulan sunucu sistemleri, her geçen gün teknoloji üreticileri tarafından geliştirilmekte ve kurumların yeni ihtiyaçları ile doğru orantılı olarak dönüştürülmektedir. Sunucu sanallaştırma teknolojilerinin de yaygınlaşmış olması ile dizayn aşamalarının sadeleştiği ve yönetiminin kolaylaştığı bir noktaya gelinmiştir. 

Sunucu Çeşitleri : 

 • Blade Sunucular
 • Rack Sunucular
 • Tower Sunucular
 • İş Kritik Sunucular
 • Ölçeklenebilir Sunucular

Blade Sunucular : 

Rack Sunucular :

Tower Sunucular :

İş Kritik Sunucular :

Ölçeklenebilir Sunucular : 

Veri Depolama ve Yedekleme

Artan veri büyüklükleri ve yeni kuşak bilişim altyapı yaklaşımları; paylaşılan, ölçeklenebilir veri depolama ve yedekleme çözümlerini güvenilir bilişim altyapılarının önemli bir bileşeni haline getiriyor. Firmalar için demirbaşlar kadar önemli olan dijital verilerin sağlıklı ve güvenli şekilde saklanması ve yedeklenmesi hayati önem arz ediyor. İşletmenizin kurumsal ve ticari verilerinin bu kadar önemli olması, bu tür verilerin periyodik olarak yedeklenmesine ve daha güvenli alanlara depolanması ihtiyacını beraberinde getiriyor. Her geçen gün artan internet kullanımı ve firma lokasyonlarının büyümesi daha çok veri depolama alanlarına ihtiyaç duyulmasına sebep oluyor.


Bilişim mimarilerinin esnekleşmesi ve farklılaşması, depolama çözümlerine de yansımış uzak replikasyon, anlık kopya, cluster mimariler gibi teknolojileri tüm ölçekteki firmalar için kullanılabilir duruma getirdi. Veri Depolama Alan Ağları – SAN (Storage Area Network) ve Ağ Bağlantılı Veri Depolama Alanları – NAS (Network Attached Storage) kullanımı giderek artıyor. Böylece aynı sistem üzerinde bütün kurumun verisi toplanarak verinin güvenliği, erişilebilirliği ve yönetilebilirliği güvence altına alınıyor.


SAN, veri depolama ve yedekleme birimlerini yerel alan ağından bağımsız bir ağ üzerinde çalıştıran bir teknolojiye dayanıyor ve bu yapı pek çok avantajı beraberinde getiriyor. Sunucu, işletim sistemi ve marka bazında bağımsız olarak sisteme eklenebilen çözüm ile istenildiğinde ağ performansında herhangi bir etki olmadan yedekleme yapabiliyor ya da merkezi disk ünitesine disk ekleyerek kapasite genişletiliyor.


NAS ise ağ üzerinde yer alan sunucuların ortak kullanabildiği bir veri depolama çözümüdür. Herhangi bir network’e direk bağlanabilen ve merkezi bir biçimde veriyi saklayıp istek dahilinde datayı network’e sunan yüksek performanslı veri depolama teknolojisidir.

Veri Merkezi Çözümleri

Mayasoft, alanında uzman ve deneyimli ekibi ile müşterilerine İstanbul ve Gaziantep Veri Merkezleri üzerinden hizmet sunmaktadır. Ayrıca buna ek olarak Mayasoft veri merkezi tasarımı, planlanması ve kurulumu, iklimlendirme ve konumlandırma çözümleri, güvenlik ve izleme çözümleri yanında kurulum hizmeti de vermektedir.

mayasoft talep formu