Profesyonel Hizmetler Direktörümüz Hakan Uzuner Microsoft ITPro Regional Director Unvanına Hak Kazanmıştır

Profesyonel Hizmetler Direktörümüz Hakan Uzuner Microsoft ITPro Regional Director Unvanına Hak Kazanmıştır

Devamını Oku

Microsoft Azure MFA Faturanızı Hesaplayın

Bu yazımda sizlere Azure üzerinden MFA session bazlı hizmet alan müşteriler için fatura hesaplama bilgisini paylaşacağım.

Devamını Oku

Profesyonel Hizmetler Direktörümüz Hakan Uzuner Microsoft Regional Director Oldu!

Değerli çalışanlarımızdan Hakan Uzuner Şubat 2015 itibari ile ilk kez başvurduğu Microsoft Regional Director programına seçildi

Devamını Oku

Windows Tablet ve İş İhtiyaçları

Günlük hayatımızda sahip olduğumuz akıllı cep telefonlarının yetersiz kaldığı noktalarda tablet kullanımının her geçen gün arttığını görüyoruz.

Devamını Oku

Microsoft Azure Traffic Manager

Azure üzerinde verilen hizmetlerden biridir. Azure üzerine kullanıcılarınıza sağladığınız hizmetler için azure traffice manager hizmeti almanız halinde sizin servislerinizin erişilebilirliği için bir profil oluşturulur. Örneğin cozumpark isminde bir şirket Azure üzerindeki birden çok veri merkezinde bulut hizmeti ve web sunucusu barındırsın

Devamını Oku

Azure Active Directory Application Proxy

Microsoft Azure AD Application Proxy, bizlere şirket ortamımızdaki (on-prem ) Sharepoint, Outlook Web Access veya IIS temelli uygulamaların internet üzerinden yayınlanmasını sağlar.

Devamını Oku

Assign access for a group to a SaaS application

Microsoft Azure Active Directory sürümlerinden Basic ve Premium ile beraber gelen bir özellik olup temel amacı grup bazlı SaaS platformundaki uygulamalara erişimi yönetme özelliğidir.

Devamını Oku

Azure Multi-Factor Authentication MFA

Çoklu kimlik doğrulama özelliği için kullanılan bir tabir olan MFA, daha çok Microsoft Azure ile anılmaktadır. Ancak genel anlamda çoklu kimlik doğrulamanın amacı, sistemlerinize erişim sırasında sadece tek bir kimlik doğrulama yerine ( şifre, sms, telefon, token, sertifika vb ) bunlardan birden çoğunu eş zamanlı kullanmanızı sağlar.

Devamını Oku

Türkiye dijital saldırı fırtınası altında

Cyrptolocker Nedir? 1 aydan uzun süredir, hemen hemen her gün farklı türevleriyle, bir takım firmaların e-fatura şablonları taklit edilerek kullanıcıları yanıltan sahte e-postalar gönderilmektedir. Özellikle trojanın türevlerinin devamlı değişmesi, kısa sürede bir çok kullanıcıya aynı anda ulaşabiliyor olması ve yerel olarak (sadece Türkiye’de) yayılması antivirüs programlarının işini zorlaştırıyor.

Devamını Oku

Windows Mobile Broadband Service

Günümüz mobil yaşamının hala vazgeçilmezi olan Laptop – Tablet bilgisayarların sahip oldukları iletişim özellikleri bluetooh, wireless, erhetnet gibi teknolojiler olmak ile beraber artık pek çok marka tümleşik olarak GSM modüllerini de sunmaktadır.

Devamını Oku