Microsoft Azure Backup

Azure Backup, uygulama verilerinizi koruyan ölçeklenebilir bir bulut çözümdür. Azure Backup, daha çok tesis dışı yedekleme amacıyla kullanılan depolama hizmetidir.

Devamını Oku

HPE Superdome X: x86 tabanlı iş kritik Platform

HPE Superdome X ile iş kritik uygulamaları güvenli hale getirin ve lisanslama maliyetlerinizi optimize edin.

Devamını Oku

Email Filtering Updates in Office 365

Bildiğiniz gibi Microsoft yıllardır sunduğu mail hizmet alt yapısı nedeni ile mail sistemlerinde anti spam ve anti virüs konusunda gelişmiş bir koruma sağlamaktadır. Hotmail ile başlayan ve Outlook ile devam eden sistemlerin üzerinden milyonlarca mail geçmektedir. Sahip olduğu bu tecrübeyi kurumsal bir çözüm olan Office 365 mail hizmeti ile bir üst kademeye taşımış bulunmaktadır.

Devamını Oku

Exchange 2013 Hibrit Ortamında E-mail Aksaması

Exchange 2013 Hibrit Ortamında E-mail Aksaması

Devamını Oku

Microsoft Operations Management Suite OMS

Microsoft Operations Management Suite (MS OMS) herhangi bir ortamda bulunan kurumsal iş yüklerinizi yönetmenizi sağlayan bulut tabanlı bir çözümdür.

Devamını Oku

Mayasoft Ailesi Büyümeye Devam Ediyor!

Mayasoft' a yeni katılan iki değerli personelimiz ile ailemiz büyümeye devam ediyor.

Devamını Oku

Mayasoft Ailesi Büyümeye Devam Ediyor

Mayasoft' a yeni katılan iki değerli danışmanımız ile ailemiz büyümeye devam ediyor.

Devamını Oku

Microsoft Advanced Threat Analytics – Bölüm 2 - Planning and Requirements

Makalemin ilk bölümünde temel olarak ATA için çalışma mantığı, topoloji ve özelliklerinden bahsetmiştim, bu bölümde ise kurulum adımlarını anlatacağım.

Devamını Oku

Microsoft Advanced Threat Analytics – Bölüm 1 - What is ATA

Microsoft bulut çözümlerinden Enterprise Mobility Suite – EMS içerisinde gelen bir teknoloji olan Advanced Threat Analytics – ATA ( Temmuz 2015 itibari ile hala Preview) temel anlamda yerel olarak çalışan bir güvenlik ürünüdür. Her ne kadar Azure – EMS, bulut desek bile bu ürün yerleşik sistemler için (on-prem) tasarlanmıştır.

Devamını Oku

Windows Server 2003’ün desteği 14 Temmuz 2015’te sona erdi!

Desteğin sona ermesi, bu tarihten sonra güncellemelerin ve yamaların yayınlanmayacağı ve bu işletim sistemini çalıştıran sistemlerde uyumluluk kaybı oluşabileceği anlamına geliyor. Size tavsiyemiz, bir an önce Windows Server 2012 R2'ye geçiş yapmanız. Bu işletim sistemini ister kurumunuz içerisindeki bir sunucuda kurabilir, ister bulut platformumuz Microsoft Azure üzerinde kiralayabilirsiniz.

Devamını Oku