Office 365 SMTP Relay - Bölüm – 04

Bir önceki makalemizde Exchange Online Relay metodu ile relay işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatmıştık. Bu makalemizde de Exchange Online Protection Relay metodunu işleyeceğiz.

Devamını Oku

Office 365 SMTP Relay - Bölüm – 03

Bir önceki makalemizde Office 365 SMTP Relay metotları hakkında genel bilgi vermiştik. Ayrıca Direct Send metodu ile relay işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatmıştık. Bu makalemizde de Exchange Online Relay metodunu işleyeceğiz.

Devamını Oku

Office 365 SMTP Relay - Bölüm – 02

Bir önceki makalemizde SMTP Relay işlemlerinin yapılabilmesi için sunucumuz üzerinde yüklü olması gereken SMTP Server özelliğinin kurulumunu işlemiştik. Bu makalemizde de hangi relay yöntemini kullanmamız gerektiğini ve relay yöntemlerinin ilki olan “Direct Send” yöntemi ile relay işlemlerinin nasıl yapılacağını işleyeceğiz.

Devamını Oku

Office 365 SMTP Relay - Bölüm - 01

SMTP Relay kavramını tanımlayacak olursak, mail sunucusu üzerinden belirli cihaz veya yazılımların belirttiğimiz mail sunucusu üzerinde kimlik doğrulamasına gerek kalmadan mail gönderim işlemleri için kullanılan bir yöntemdir.

Devamını Oku

Azure Active Directory Identity Protection – Bölüm 02

Makalemin ilk bölümüne sizlere Microsoft Azure AD Identity Protection servisinin genel tanımını ve nasıl çalıştığını anlattım. Makalemin bu bölümünde ise sahip olduğunuz Microsoft Azure hesabı için bu servisi nasıl kullanacağınızı göstereceğim

Devamını Oku

Azure Active Directory Identity Protection - Bölüm 01

Günümüzde pek çok şirket bulut bilişimin sağladığı imkânları kullanarak kullanıcılarına daha üretken çalışmaları için ortam sağlamaktadır. Şirket organizasyonu içerisinde, evinden, tatilde veya başka bir cihaz üzerinden dahi şirket ortamına veya ihtiyaç duyduğu dokümanlara çalışanlar rahatlıkla erişebiliyor.

Devamını Oku

Windows Defender Advanced Threat Protection WDATP Kullanımı

Bundan önceki makalemde genel olarak WDATP özelliklerinden ve agent yükleme işlemlerinden bahsetmiştim. Bu makalemde ise agent dağıtımı sonrasında artık W10 makinelerinizi WDATP konsolu üzerinden nasıl takip edebilirsiniz konusunda bilgi vereceğim.

Devamını Oku

Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP)

Kurumsal müşterilerde son kullanıcı bilgisayarları kaynaklı gelişmiş ve güncel atakların tespit edilmesi, araştırılması ve buna karşın aksiyon alınması için çözüm üreten yeni bir Microsoft servisidir.

Devamını Oku

Azure Resource Manager Site to Site VPN

Bu makalemizde Azure Resource Manager dağıtım modeli ve Azure Portal’ını kullanarak Site to Site VPN bağlantısının nasıl gerçekleştirileceğinden bahsedeceğiz.

Devamını Oku

Microsoft Azure Site Recovery

Azure Site Recovery, birincil veri merkezinizde hizmet kesintisi yaşamış olduğunuz durumunda hizmetlerin düzenli bir şekilde kurtarılmasını sağlayan bir bulut hizmetidir.

Devamını Oku