WannaCry - Patch Deployment With GPO

WannaCry saldırısı birçok sistemi etkilemiş durumda. Biz sistem yöneticileri ise bu saldırıya mağruz kalmamak adına sunucularımız da ve istemcilerimiz de Microsoft’un Mart ayı içerisinde çıkarmış olduğu güncellemeleri yüklememiz gerek. Ortamımızda SCCM ve WSUS yok ise hangi istemcide bu güncellemelerin yüklü olup, olmadığını aşağıdaki PowerShell ile öğrenmemiz mümkün.

Devamını Oku

Exchange Online Protection ve Exchange Online Advanced Threat Protection Servislerini PowerShell İle Yönetmek – Bölüm 7

Bu makalemizde de Exchange Online Protection servisine ilişkin Anti-Spam PowerShell komutları ile kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Devamını Oku

Exchange Online Protection ve Exchange Online Advanced Threat Protection Servislerini PowerShell İle Yönetmek – Bölüm 6

Bu makalemizde de Exchange Online Protection servisine ilişkin Malware PowerShell komutları ile kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Devamını Oku

Exchange Online Protection ve Exchange Online Advanced Threat Protection Servislerini PowerShell İle Yönetmek – Bölüm 5

Bir önceki makalemiz ile Exchange Online Advanced Threat Protection komutlarının kullanımlarını göstermiştik. Bu makalemizde de Exchange Online Protection servisine ilişkin Malware PowerShell komutları ile kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Devamını Oku

Exchange Online Protection ve Exchange Online Advanced Threat Protection Servislerini PowerShell İle Yönetmek – Bölüm 4

Bir önceki makalemizde SafeLinks komutlarının kullanımını göstermiştik. Bu makalemizde de SafeLinks ve Malware PowerShell komutları ile kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Devamını Oku

Exchange Online Protection ve Exchange Online Advanced Threat Protection Servislerini PowerShell İle Yönetmek – Bölüm 3

Bir önceki makalemizde SafeAttachment komutlarının kullanımını göstermiştik. Bu makalemizde de SafeLinks PowerShell komutları ile kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Devamını Oku

Exchange Online Protection ve Exchange Online Advanced Threat Protection Servislerini PowerShell İle Yönetmek – Bölüm 2

Bir önceki makalemizde Get-AdvancedThreatProtectionTrafficReport, Get-SafeAttachmentPolicy, New-SafeAttachmentPolicy, Remove-SafeAttachmentPolicy ve Set-SafeAttachmentPolicy komutlarının kullanımını göstermiştik. Bu makalemizde de PowerShell komutlarına kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Devamını Oku

Exchange Online Protection ve Exchange Online Advanced Threat Protection Servislerini PowerShell İle Yönetmek – Bölüm 1

Bu makale serimizde Exchange Online içerisinde bulunan Exchange Online Protection ve Exchange Online Advanced Threat Protection servislerini PowerShell ile yönetiminin nasıl gerçekleştirileceğinden bahsedeceğiz. PowerShell ile Exchange Online üzerinde toplu olarak kural güncellemeleri yaparken işimizi oldukça kolaylaştırıyor. Bu makalede işleyeceğimiz konu başlıkları aşağıda listelenmiştir.

Devamını Oku

FindTime Bölüm - 02

Bu makale serisinin ilk bölümünde, yeni Outlook FindTime eklentisinin tanıtımını, ayrıca hem Outlook 2016 hem de OWA üzerinden nasıl yükleneceğini göstermiştik. Şimdi ise, toplantıların nasıl kolay bir şekilde organize edileceğinden bahsedeceğiz.

Devamını Oku

FindTime Bölüm - 01

Bu 2 bölümlük makale serimizde kullanıcıların toplantı zamanlamasına yardımcı olan yeni “FindTime” Outlook eklentisini inceleyeceğiz.

Devamını Oku